Forum www.potterowo.fora.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Zakon Feniksa   ~   Huncwoci <3
Shennen
PostWysłany: Sob 15:36, 27 Mar 2010 
Zdobywca Pucharu Domów

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 144
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z Europy
Płeć: Czarownica


Huncwoci – fikcyjna grupa w cyklu powieści J. K. Rowling, Harry Potter.

Uczestniczyli w tej grupie poniżsi uczniowie:

James Potter - pseudonim "Rogacz" (ang. Prongs)
Syriusz Black - pseudonim "Łapa" (ang. Padfoot)
Remus Lupin - pseudonim "Lunatyk" (ang. Moony)
Peter Pettigrew - pseudonim "Glizdogon" (ang. Wormtail)
Razem stworzyli Mapę Huncwotów, która ukazuje cały Hogwart (poza Pokojem Życzeń) i ludzi, którzy się tam znajdują oraz tajne wyjścia ze szkoły, które prowadzą do wioski Hogsmeade. Później została ona skonfiskowana przez woźnego Argusa Filcha, który jest charłakiem i nie wiedział do czego ona służy.

Parę lat później wykradli ją ze zbiorów Argusa bracia bliźniacy Fred i George Weasleyowie. Dzięki tej mapie mogli w soboty i niedziele chodzić niezauważeni do Hogsmeade. Potem przekazali ją Harry'emu Potterowi. W czacie przeprowadzonym z Rowling ujawnia ona, że syn Harry'ego James znalazł i zwędził mapę z biurka ojca.

Źródło „http://pl.wikipedia.org/wiki/Huncwoci”

James Potter (27 marca 1960 – 31 października 1981) – uczęszczał do Hogwartu w latach 1971 – 1978. Miał duże, orzechowe oczy, czarne włosy, które nieustannie mierzwił oraz nosił okulary (wadę wzroku odziedziczył po nim Harry). Był jedynakiem - jego rodzice byli już starzy, uważali go za swój największy skarb, więc okropnie go rozpieszczali. James rozpoczął naukę w Hogwarcie w 1971 roku, tiara przydzieliła go do Gryffindoru. Jego najlepszymi przyjaciółmi byli Syriusz Black, Remus Lupin oraz Peter Pettigrew, z którymi to założył zgromadzenie nazwane Huncwotami. Wynaleźli razem Mapę Huncwotów, uwielbiali też robić dowcipy i łamać zasady. Kiedy trójka przyjaciół odkryła, że Lupin jest wilkołakiem, postanowili zostać animagami. James zamieniał się w jelenia, Syriusz – psa, a Peter w szczura. Dzięki temu cała trójka mogła towarzyszyć Remusowi w najtrudniejszych dla niego chwilach.

Mimo upodobań do łamania zasad Potter był dobrym uczniem. Wcale nie przykładał się do nauki, bo ta przychodziła mu niezwykle łatwo. Miał duże ambicje. Był utalentowanym graczem w drużynie quidditcha Gryffindoru. W filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny przedstawony był jako szukający, jednak Rowling ujawniła w wywiadzie, że był ścigającym.

Żywił ogromne uczucie do Lily Evans. Ciągle popisywał się przed nią i nagadywał o randki, jednak ta nie była nim zainteresowana. Szczególnie denerwowało jej znęcanie się Jamesa nad Severusem Snapem, uważała takie zachowanie za niedojrzałe. Dopiero na 7. roku Lily uznała, że dojrzał i umówiła się z nim. Potem zaczęli ze sobą chodzić, a wkrótce potem pobrali się. Jak powiedziała Rowling, James dostał ogromny spadek od bogatych rodziców, więc nie musiał mieć dobrze płatnej pracy.

James wraz z Lily i Harrym musieli ukrywać się przed Voldemortem, zamieszkali w Dolinie Godryka. Tydzień przed ich śmiercią Albus Dumbledore zaproponował, aby uczynić Syriusza ich Strażnika Tajemnicy. Syriusz jednak bał się, że Voldemort będzie go ścigał, więc zaproponował, aby Glizdogon był ich strażnikiem, bo nikt nie powinien go podejrzewać. Ostatecznie zaszczytu dostąpił Pettigrew. Tchórzliwy Peter wyjawił wszystko Voldemortowi, więc 31 października 1981 w mieszkaniu Potterów pojawił się nieproszony gość. James zginął pierwszy, broniąc Lily i Harry'ego.

Źródło „http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Potter#James_Potter”

Remus John Lupin (10 marca 1960 – 2 maja 1998) – czarodziej, fikcyjna postać z książek o Harrym Potterze.

Członek paczki Huncwotów. Jego oczy są miodowe, w młodości miał jasnobrązowe włosy, jednak gdy uczył w Hogwarcie przeplatały się już z siwizną. W 1971 rozpoczął naukę w Hogwarcie, a Tiara Przydziału przydzieliła go do Gryffindoru. W roku 1975 został prefektem i pełnił tę funkcję do 1977 roku. Na jego widok boginy zmieniają się w księżyc w pełni - najbardziej przerażające Remusa zjawisko.

Dzieciństwo
Kiedy był dzieckiem, ukąsił go wilkołak Fenrir Greyback, który w ten sposób chciał dopełnić zemsty na ojcu Lupina, który nie zgodził się współpracować z Greybackiem. Od tamtej pory, co miesiąc, o pełni księżyca Remus przemieniał się w pragnącego ludzkiej krwi wilkołaka. Rodzice za wszelką cenę starali się odnaleźć lekarstwo, lecz żadne nie istniało. Remus był przerażony perspektywą niezaakceptowania go w Hogwarcie, jednak nowy dyrektor szkoły, Albus Dumbledore, zezwolił mu na naukę, uprzednio zastosowawszy specjalne środki bezpieczeństwa. Na terenie Hogwartu posadzono wierzbę bijącą - miała ona zagradzać wejście do tunelu prowadzącego do Wrzeszczącej Chaty, w której ukrywał się podczas przemiany. W przetrzymaniu tego trudnego okresu pomagali mu przyjaciele - James Potter, Syriusz Black i Peter Pettigrew, którzy zostali nielegalnymi animagami na piątym roku, aby móc bezpiecznie towarzyszyć choremu Lupinowi. Wilkołak nie atakował zwierząt, więc pod tą postacią było to bardziej bezpieczne. Przyjaciele całą paczką włóczyli się po szkole odkrywając nowsze tajne przejścia i wyjścia ze szkoły. Razem z nimi stworzył Mapę Huncwotów - magiczną mapę Hogwartu, wskazującą nie tylko poszczególne miejsca w zamku i tajne przejścia, ale także poruszających się po nich ludzi. Razem z Jamesem, Syriuszem i Peterem założył słynną paczkę Huncwotów - największych dowcipnisiów w szkole.

Źródło „http://pl.wikipedia.org/wiki/Remus_Lupin#Remus_Lupin”

Peter Pettigrew (ur. 1960 zm. 7 marca 1998) – postać fikcyjna z książek o Harrym Potterze. Gruby, niski mężczyzna o mysich włosach. Jego szkolni koledzy, James Potter i Syriusz Black, byli dla niego największymi idolami. Był animagiem, zamieniał się w szczura, od tego pochodzi jego szkolny przydomek: Glizdogon. Trafiwszy pod dach Weasleyów pełnił rolę zwierzęcia domowego, choć jak na szczura wydawał się być bardzo stary, brakowało mu też jednego palca. Zagrał go aktor Timothy Spall.

Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.
Za namową Syriusza Blacka, James Potter mianował Petera swoim Strażnikiem Tajemnicy, jednak Pettigrew, gdy tylko nadarzyła się okazja, zdradził swoich przyjaciół Voldemortowi.

Gdy Syriusz Black go wytropił, stojąc na środku ulicy, krzyknął: Syriuszu, jak mogłeś?! (starając się upozorować, że to Black zdradził Potterów), po czym jednym zaklęciem zabił dwunastu mugoli, a sam zamienił się w szczura i uciekł do kanału. Znaleziono po nim tylko palec (który sam sobie obciął), a Syriusz wylądował w Azkabanie.

Następnie Peter trafił do rodziny Weasleyów jako Parszywek, ukochany szczur Percy'ego, a później Rona, gdzie rezydował łącznie przez dwanaście lat. W pierwszej części Harry Potter i Kamień Filozoficzny, ugryzł Gregory'ego Goyle'a.

W książce Harry Potter i Więzień Azkabanu Syriusz, odsiadując wyrok w Azkabanie, poznaje Petera w gazecie, siedzącego na ramieniu Rona. Po wydostaniu się z więzienia Syriusz, wdarł się do dormitorium w Hogwarcie w celu zabicia Petera. Plan spalił na panewce przez Rona, który widząc go wszczął alarm. Parszywek ucieka wówczas od Rona pozorując własną śmierć z ręki Krzywołapa, który poprawnie wyczuwa w Parszywku coś dziwnego.

6 czerwca 1994 Remus Lupin i Syriusz zmusili go, by przemienił się z powrotem w człowieka i przyznał się do zdrady, dzięki czemu Harry mógł uwierzyć w niewinność Syriusza. W odwecie za zdradę przesłuchujący chcieli go zabić, jednakże Harry stanął w jego obronie tłumacząc to tym, że jego ojciec nie chciałby mieć morderców za przyjaciół.

Dzięki temu Peter ma u Harry’ego dług wdzięczności, co wytworzyło między nimi pewną więź. Autorka nie sprecyzowała, co z tego wynika, więc sprawa ta do ukazania się VII tomu była przedmiotem spekulacji wśród Potteromaniaków.

Mimo okazanej przez Harry'ego łaski Peter przy najbliższej okazji zamienił się ponownie w szczura i zbiegł znajdując schronienie u Voldemorta. 24 czerwca 1995 za pomocą różdżki Voldemorta zabił na jego polecenie Cedrika Diggory'ego. Odprawiając zaś odpowiedni rytuał, pomógł Czarnemu Panu w odzyskaniu ciała, za co otrzymał nową, srebrną dłoń, w miejsce odciętej przez siebie podczas rytuału, a potrzebnej do stworzenia eliksiru umożliwiającego odzyskanie ciała przez Voldemorta.

Glizdogon nie pojawił się w V tomie, a w VI tomie występował marginalnie i nie odegrał żadnej roli.

W siódmym tomie walczy z Harrym i Ronem w piwnicy dworu Malfoya. Gdy ma już udusić Harry'ego, ten przypomina mu o długu wdzięczności, przez co Glizdogon okazuje mu łaskę i cofa rękę. Za to ona zabija go przez uduszenie.

Źródło -> Wikipedia.pl

O Syriuszu Blacku możecie przeczytać tutaj
http://www.potterowo.fora.pl/harry-potter-i-wiezien-azkabanu,46/syriusz-black,90.html

Jeżeli uwielbiasz Huncwotów to przeczytaj genialne, wymyślone opowiadania o nich - POLECAM:

1. [link widoczny dla zalogowanych]
2. [link widoczny dla zalogowanych]

Pamiętajcie, James jest mój :hamster_beautiful:


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ŻABA
PostWysłany: Sob 16:00, 27 Mar 2010 
Malfoy Princess

Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 389
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Czarownica


Shennen napisał:
Pamiętajcie, James jest mój :hamster_beautiful:


Tak, będę pamiętać ~~; a Remus Duśki i Syriusz Tusiola.

Co do samych Huncwotów to są niezaprzeczalnie świetni. Chętnie przeczytałabym dodatkową książkę z serii HP, napisaną przez J.K.Rowling o Huncwotach. Lunatyk jest najlepszy. ♥


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shennen
PostWysłany: Sob 16:23, 27 Mar 2010 
Zdobywca Pucharu Domów

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 144
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z Europy
Płeć: Czarownica


ŻABA napisał:
Co do samych Huncwotów to są niezaprzeczalnie świetni. Chętnie przeczytałabym dodatkowa książkę z serii HP, napisaną przez J.K.Rowling o Huncwotach.

Ja też! Praktycznie codziennie (z wyjątkiem weekendów) wyobrażam sobie ich przygody. Może namówimy panią Rowling do napisania sagi o Huncwotach ? :hamster_bigeyes:

H u n c w o c i < 3

J a m e s - Shennen
R e m u s - Duśka
S y r i u s z - Tusiol
P e t e r - kto chce Petera ? xD

I n n i < 3

L o r d V o l d e m o r t - Karuś

Ja raz próbowałam pisać o Huncwotach, ale się poddałam. Moja przyjaciółka twierdzi, że było fajne. Udało mi się sklecić dwie-trzy części, ale i tak wolę czytać prace innych ;)

No, wszystkie się zgadzamy. Kto chce napisać list do Pani Rowling ? Zadbamy o podpisy wszystkich polskich fanek/fanów HP i wyślemy ^^


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Shennen dnia Sob 19:18, 27 Mar 2010, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karuś
PostWysłany: Sob 17:07, 27 Mar 2010 
Ulubienica Voldemorta.

Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Czarownica


Shennen napisał:
P e t e r - kto chce Petera ? xD

Mi wystarczy jego Pan i Władca - Voldemort ^^.

Niezaprzeczalnie, oni są świetni. Bardzo bym chciała, aby Pani Rowling rozszerzyła trochę ich przygody i je nam opisała :).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ŻABA
PostWysłany: Sob 18:39, 27 Mar 2010 
Malfoy Princess

Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 389
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Czarownica


O tak, to moje marzenie o nich przeczytać. Sama próbowałam coś stworzyć, ale pisane moją ręką, traci swój urok. ^^'

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kyle
PostWysłany: Nie 23:37, 28 Mar 2010 
Zdobywca Pucharu Domów

Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Czarodziej


ŻABA napisał:
Chętnie przeczytałabym dodatkową książkę z serii HP, napisaną przez J.K.Rowling o Huncwotach. Lunatyk jest najlepszy. ♥


O.o Genialny pomysł! Przekonujemy Rowling!
A sam idę pisać opowiadanie XD


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ŻABA
PostWysłany: Wto 9:44, 30 Mar 2010 
Malfoy Princess

Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 389
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Czarownica


A potem je pokaż tylko. ;p

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nollie
PostWysłany: Nie 16:41, 04 Kwi 2010 
Sirius' girl

Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 188
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Tuśkoland
Płeć: Czarownica


Huncwoci - uwielbiam i tyle! Sama zamierzam coś o nich pisać, gdyż wydają się idealnym tematem opowiadania. A dla Shennen pochwała za świetny wątek. ^^

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum www.potterowo.fora.pl Strona Główna  ~  Zakon Feniksa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach